fbpx

Jak schudnąć przy Hashimoto? Inspirujące historie i rady!

by justdeliciousx

Ostatnio wiele się mówi o diecie Hashimoto i ja zagłębiłam się w ten temat. W ostatnich miesiącach dostawałam tak wiele wiadomość od osób chorych i pytających jak schudnąć przy Hashimoto, że postanowiłam zebrać te informacje!

Chociaż sama nie mam Hashimoto, w ostatnich miesiącach czytałam i rozmawiałam z niemałą liczbą osób na ten temat. Ten post piszę, by dać nadzieje i motywacje wszystkim osobom chorującym na Hashimoto! Po wielu rozmowach wiem, że nawet jeśli zostałaś zdiagnozowana istnieją sposoby, byś była szczęśliwym człowiekiem! Na prawdę możesz to osiągnąć!

motywacja-bali-swing-wiara
Życie jest jak huśtawka raz do przodu, raz do tyłu! To się nazywa balans!

Co oznacza choroba i dlaczego pytamy jak schudnąć przy Hashimoto?

Przypomnę tylko po krótce, bo skoro czytasz ten tekst, zapewne wiesz co to Hashimoto. Jest to choroba autoimmunologiczna co oznacza, że nasz układ odpornościowy atakuje własne komórki i w tym przypadku są to komórki tarczycy. Właśnie, dlatego często na Hashimoto mówi się inaczej zapalenie tarczycy typu Hashimoto. Tarczyca przestaje poprawnie wydzielać potrzebne organizmowi hormony. Zazwyczaj mówi się, że w Hashimoto mamy do czynienia z niedoczynnością tarczycy, jednak ta choroba jest bardziej złożona. Uszkodzenia tarczycy mogą prowadzić również do objawów związanych z nadczynnością. Co więcej objawy nadczynności i niedoczynności mogą występować jednocześnie.

Najbardziej popularne objawy Hashimoto to:

 • bóle mięśni,
 • depresja
 • wypadanie włosów
 • wzrost masy ciała (niedoczynność) lub spadek masy ciała (nadczynność)
 • sucha skóra
 • zaparcia
 • zmęczenie
 • nieregularne miesiączki
 • niepokój

Czy z Hashimoto można żyć normlanie?

Słuchając chorujących na Hashimoto trafiłam na mnóstwo inspirujących kobiet i ich wypowiedzi. Jedna, która najbardziej utkwiła mi w głowie to odpowiedź dziewczyny, która poradziła sobie z objawami Hashimoto i została zapytana jak to zrobić. Powiedziała: “Najlepiej zrobisz, jeśli w ogóle zapomnisz, o tym, że jesteś chora.”

Wtedy nie do końca rozumiałam tą odpowiedź, ale czytałam i rozmawiałam dalej. Okazuje się, że kobiety chorujące na Hashimoto bardzo często popadają w depresję, w tym mają problemy z utrzymaniem poprawnej wagi, a to jeszcze bardziej je dobija. Spadek motywacji wpływa również, na brak chęci, by zawalczyć o swoje zdrowie. Oczywiście nie tylko waga jest tutaj problemem, ale wszystkie inne objawy choroby.

Czytając odpowiedzi dziewczyn, które zapytałam jak sobie radzą z chorobą dostałam na prawdę niezliczoną ilość wiadomości od takich, które normalnie funkcjonują i nazywają siebie ‘zdrowymi’. 🙂 Mam nadzieję, że już zaczynasz pozytywnie myśleć, bo mam dla Ciebie dobre wiadomości! Biorąc pod uwagę wypowiedzi wielu kobiet i badania naukowe chcę Ci powiedzieć:

MOŻESZ ODZYSKAĆ ZDROWIE!

a to oznacza, że możesz również schudnąć… zastanawiasz się w takim razie jak schudnąć przy Hashimoto? Czytaj dalej! 🙂

Skup się na przyczynach wywołujących Hashimoto!

Przejrzałam kilka książek i kilkadziesiąt artykułów o Hashimoto. Bardzo spodobało mi się, uważam niezwykle mądre podejście szukania przyczyn reakcji autoimmunologicznej organizmu!

Według Doktora Alessio Fasano, dyrektora Ośrodka Badań i Leczenia Celiakii w Szpitalu Ogólnym Massachusetts (Center for Celiac Research and Treatment at Massachusetts General Hospital) przyczynami chorób autoimmunologicznych są trzy czynniki:

predyspozycje genetyczne,

czynniki środowiskowe uruchamiające geny,

zwiększona przepuszczalność jelit (luki w barierze jelitowej, przez które zapalne patogeny mogą przenikać do krwiobiegu; inaczej zespół nieszczelnego jelita).

“Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto?” Dr Izabella Wentz

A dokładniej czynnikami mogącymi wywołać Hashimoto jest: nadwrażliwość na produkty żywnościowe, niedobór składników odżywczych, osłabienie zdolności organizmu do radzenia sobie ze stresem oraz z toksynami, problemy z trawieniem i chroniczne infekcje.

“Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto?” Dr Izabella Wentz

W związku z tym, by zapanować na Hashimoto trzeba ujarzmić czynniki środowiskowe i wzmocnić jelita. To jest możliwe! Zapytałam na grupie chore na Hashimoto dziewczyny, co dokładnie robią by czuć się dobrze. Wielokrotnie wymieniały, że pomogło im:

Zmiana diety, a w tym u niektórych odstawienie glutenu i nabiału, regularna aktywność fizyczna, dbanie o odpoczynek, znalezienie sposobu na poradzenie sobie ze stresem.

stres-jak-sobie-radzić-medytacja-natura-bali
Moim sposobem na stres jest medytacja i przebywanie na łonie natury.

Jak schudnąć przy Hashimoto?

Miałam, dzięki tym wypowiedzią już wiele tropów! Te doświadczenia dziewczyn potwierdziły się w książce, która wpadła moje ręce. Autorka Dr Izabella Wentz jest jednym z najbardziej cenionych lekarzy, pomagających uporać się z chorobą Hashimoto. W książce “Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto?” genialnie i bardzo obszernie wytłumaczone jest, w jaki sposób jedzenie ma wpływ na to co dzieje się w naszym organizmie i jaki to ma związek z tarczycą i innymi problemami chorujących na Hashimoto.

Autorka książki wręcz twierdzi, że u wielu jej pacjentów doszło do remisji choroby! To wszystko o czym piszę autorka zgadza się z tym co usłyszałam sama od dziewczyn. Chorobę Hashimoto można ujarzmić, jednak wymaga to wiedzy i nauki. Nie jest jej mało, bo jak widzisz książek i artykułów na ten temat jest mnóstwo. Kiedy jednak opanujesz tą wiedzę, również nie będzie nic Ci stało na przeszkodzie, by uzyskać zdrową, prawidłową wagę! Co więcej, nie będzie po Tobie widać, że masz Hashimoto! Dostałam kilka zdjęć od dziewczyn, które są niezwykle wysportowane i mają piękne sylwetki! 🙂 Wszystkie one potwierdzają, że odpowiednia dieta jest najważniejsza i zmieniła ich życie.

Co jeść przy Hashimoto, by wyeliminować objawy i uzyskać prawidłową wagę?

Jeśli chorujesz na Hashimoto, musisz liczyć się z tym, że istnieją produkty, które będą podrażniać Twoje jelita i powodować stany zapalne. Hashimoto często wiążę się z problemami trawiennymi, dlatego musisz zadbać o to co jesz. W książce, którą czytałam zaleca się zrobienie testów na nietolerancje pokarmowe, a następnie przeprowadzenie diety eliminacyjnej i wprowadzenie kilku bardzo ważnych zasad w jadłospisie.

Po weryfikacji diet kobiet, z którymi rozmawiałam jak również znajdując potwierdzenie tych informacji w książce Dr Izabelli Wentz, stworzyłam dla Ciebie listę rzeczy, które mogą okazać się kluczowe w eliminacji objawów Hashimoto wyeliminowanie z diety:

 • żywności przetworzonej,
 • cukru,
 • alkoholu,
 • kofeiny,
 • nabiału,
 • glutenu,
 • soi,
 • warzyw strączkowych,
 • ostrej papryki,
 • produktów bogatych w jod,
 • jajka,
 • orzechy.

Produkty na górze tej liście są koniecznie do poczucia się lepiej, natomiast dalsze są sporne. Autorka tłumaczy to indywidualnymi reakcjami organizmu, dlatego u niektórych jajka mogą wywoływać nadwrażliwość. Dr Izabella Wentz pisze:

W ankiecie moich czytelników 48 procent stwierdziło, że poczuło

się lepiej na diecie bezjajecznej.

“Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto?” Dr Izabella Wentz

Bardzo zaciekawił mnie temat glutenu. Jest to jeden z najczęściej wymienianych elementów, które trzeba wyeliminować, często nawet, jeśli nie jest się chorym na celiakię. Dr Izabelli Wentz tłumaczy, że nadwrażliwość na gluten, która nie jest celiakią jest jednym z najczęstszych czynników wyzwalających rozwój tego zapalenia tarczycy.” Wielu jej pacjentom odstawienie glutenu pomogło pozbyć się takich objawów jak: zmęczenie, wypadanie włosów, wzdęcia, zaparcia, biegunka, ból, refluks żołądkowo-jelitowy, tycie.”

Jednak bądźcie czujni z odstawianiem bezpodstawnie produktów takich jak gluten i nabiał. Nie zostało to dalej potwierdzone żadnymi badaniami, dlatego najlepiej będzie obserwować swój organizm i zobaczyć jak reaguje na dany składnik. Co więcej pamiętaj, że Twoja dieta musi być racjonalna i zapewniać wszystkie potrzebne składniki odżywcze!

W książce każdy pokarm jest dokładnie przeanalizowany razem z jego wpływem na organizm osób chorujących na Hashimoto. Uważam, że każdy kto chce pozbyć się objawów Hashimoto powinien ją przeczytać!

Czy teraz już masz lepsze pojęcie co robić i jak schudnąć przy Hashimoto?

Twój krok do zdrowia i prawidłowej wagi! Stwórz postanowienia i plan.

Kiedy już będziesz wiedzieć jak poradzić sobie z objawami Hashimoto dietą, możliwość utraty zbędnych kilogramów będzie dla Ciebie całkowicie realna!

Uważam, że powinnaś dać sobie czas i na początku, nawet przez kilka miesięcy nauczyć się jeść te rzeczy, które uzdrowią Twój organizm. By wiedzieć co jeść, dowiedzieć się mnóstwa przydatnych informacji o leczeniu objawów Hashimoto, kupowaniu i gotowaniu produktów, a nawet jedzeniu na mieście odsyłam Cię do książki Dr Izabelli Wentz. Ma ona 382 strony, ale zapewniam Cię, że jest tak wciągająca, że czyta się ją w ciągu jednego dnia, a ilość wiedzy w niej zawartej razem z przepisami inspiruje do zmian! Zawiera też plan posiłków i pomoże Ci na wielu polach odpowiedzieć na pytanie jak schudnąć przy Hashimoto! To jest podstawa, której musisz się teraz nauczyć, tej wiedzy jest sporo, ale efekty są tak obiecujące, że to powinno być dla Ciebie największą motywacją!

Po Więcej informacji o książce oraz by kupić ją internetowo kliknij w ten link: http://bit.ly/IWenz_HashimotoPrzepisy

jak-schudnać-przy-Hashimoto-porady

Kiedy już będziesz wiedzieć co dla Ciebie dobre i poczujesz się lepiej, możesz zacząć planować zrzucenie kilogramów. Szczerze mówiąc, bardzo prawdopodobne jest to, że już wprowadzając zmiany w jadłospisie zobaczysz efekty również na wadze! 🙂 Jeśli jednak będzie Ci dalej trudno schudnąć policz liczbę spożywanych kalorii i swoje zapotrzebowanie. Możesz to zrobić na podstawie pierwszego rozdziału mojego eBooka Justdeliciousx. oraz z nim obliczysz ile kalorii powinnaś spożywać, jeśli chcesz schudnąć. Świetnie będzie znaleźć hobby, dzięki któremu będziesz aktywna!

Jak-schudnać-przy-Hashimoto-inspiracja-do-walki
Rozwiń skrzydła!

Na koniec jeszcze więcej inspiracji i motywacji, by dodać Ci mobilizacji do działania!

By dać Ci kopa do działania chciałabym przytoczyć kilka wypowiedzi:

Joanna: „Dzięki diecie eliminacyjnej – bez glutenu, bez nabiału, bez cukru, bez zbóż – choroba Hashimoto u mnie się cofnęła i mam najlepsze wyniki badań od 10 lat! Odrosły mi włosy! Cudownie się wysypiam! Nie mam wzdęć ani opuchniętej twarzy! Cud!”

Nicole: „Na cztery miesiące wyeliminowałam gluten, soję, cukier, olej rzepakowy, jodowaną sól i alkohol. Przyjmowałam selen, witaminę E i witaminę B12, a także betainę z pepsyną dla wsparcia wątroby. Schudłam 8 kilo, zaczęłam mieć więcej energii, mniej wzdęć i rzadsze zapalenia stawów”.

Catharine: „Odstawiłam gluten, po trzech dniach na dobre minęło mi otępienie,które odczuwałam od 14 lat”.

Cytaty pochodzą z książki “Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto?” Dr Izabella Wentz

Wierzę, że wiesz już teraz, że z Hashimoto możesz normalnie funkcjonować, potwierdzają to historie innych! Możesz również uporać się z dodatkowymi kilogramami. To prawda, że będzie trudniej niż osobom nie chorującym, ale z drugiej strony zwycięstwo będzie dwa razy słodsze! Powodzenia, trzymam kciuki za Twoje zdrowie!

Te posty mogą Cię zainteresować

2 komentarze

Marcin 7 maja, 2019 - 8:37 am

Dzięki wielkie za ten wpis. Moja mama ma Hashimoto – podrzucę jej ten artykuł.

Reply
justdeliciousx 7 maja, 2019 - 11:35 am

Super! 🙂

Reply

Leave a Comment

Przebywając na tej witrynie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Lubię Ciasteczka! Czytaj Więcej