fbpx

Making peace with a food. <3

by polecjustyna

You absolutely can make peace with food. ????️????????

Ostatnio przez życiowe zmiany zmieniło sie też moje podejście do jedzenia.????️???? Kiedyś gdy walczyłam o wymarzona sylwetkę nie robiłam nigdy cheatów i raczej unikałam wyjsc na jedzenie na miasto.. ???????? udało mi się przejść na zdrową dietę i nawet nie czułam potrzeby słodyczy itd, uwielbiałam swoje jedzenie. ???? Dzisiaj doceniam je jeszcze bardziej, gdy myślę o tym jak dużo zrobiłam dla siebie, jednak nie boje się już odstępstw od zdrowej diety. Po prostu inaczej rozumiem jej znaczenie.

Pytacie czy wykluczam gluten, nabial, mięso? Nie. ???? jedyna rzecz jakiej unikam to cukier, szkodliwe tłuszcze i sztuczne dodatki w produktach. ????Odkąd wrocilam do próbowania innych niż moje posiłki , pozwalanie sobie na słodyczę i inne wariactwa- poczułam znów jak bardzo cukier uzależnia. ???? Zwierzacie mi się, że też macie ten problem.. ciągła ochota na słodycze albo rzucanie sie na jedzenie i wyjadanie całej lodówki. Co tu poradzić? Myślałam i przechodziłam to przez kilka tygodni.. ???? Wyciągnęłam wnioski i teraz przede wszystkim pamiętam, że głód to nic złego.

Hungry? Angry? Lonely? Tired? Eat to fuel your body, not to feed your emotions. ????

To normalne, że organizm domaga sie energii i powinnismy mu ja dostarczyć w jak najlepszej postaci. ???? Pytam się tylko z czego ten głód wynika. Wiem dobrze jak często jedzenie zdaję się być najlepszym pocieszycielem. Zajadałam emocje przez kilka miesięcy i doprowadziło mnie to kiedyś do najsmutniejszego momentu w moim życiu. Uzależnienie od cukru jak w tym przysłowiu nim dalej w las tym wiecej drzew.. ???????????????????? A prawdziwy głód organizmu to pozytywny sygnał! Czemu? Nic Ci nie dolega, masz apetyt, znaczy jedz bez wyrzutów, pamiętaj tylko, że Twoje ciało zasługuje na to co najlepsze. To my powinniśmy mieć władze nad jedzeniem, a nie ono nad nami. ????️???????? Dlatego teraz nie prowadzę z jedzeniem żadnej wojny- zakazy, nakazy.. ???? kocham jedzenie i zawarłam z nim pokój.???? Zjem bez wyrzutów ciacha, batony, pojde do restauracji, po prostu.. żeby sobie ‘pożyć’.

Although it is not the end of the world to have a treat once in a while. It’s a balance in life what brings comfort to my life.????

Za chwilę wrócę do swojej kuchni i bedę gotować zdrową szamkę. ???? wszystkiego można mieć dosyć, ale nie można odmawiać sobie zdrowego jedzenia. ???????????? Teraz śmieję się, bo mam świadomość, kiedy to woła mnie znów cukier po ciastkowej uczcie, stres czy jakieś zmartwienia do czekolady. Uczę się to rozpoznawać, robię sobie owsianke z kakao i owocami! <3 Nie zmniejszając ilości jedzenia, a zwiększajac ilość tego właściwego! bez żadnych głodówek, detoksów itd. To nie chodzi, o to czy przytyję po Snickersie, ale co mi da jego zjedzenie? ????

Remember that the sweets or junk food is not gonna make you feel better, the healthy eating does. ????

Chcę długo cieszyć się zdrowiem, nie mieć spadków energii w ciągu dnia, a wyciskać z niego jak najwięcej…Dlatego, już dużo bardziej jestem świadoma swoich wyborów, słucham potrzeb mojego ciała i staram się dla niego! ???????? Wiem, że wcale nikt mnie zmusza do zdrowego jedzenia, ale robię to bo chcę- bo jedząc dobrze, czuję się dobrze. ????Zdrowa, zbilansowana dieta i jednoczesny dystans do tego przynosi mi najwięcej szczęścia! no i wyjście czasem na lody! 😉

 Listen and respect to your body to make peace inside you. ????????

Te posty mogą Cię zainteresować

2 komentarze

Goska 24 października, 2016 - 1:09 pm

Zawsze miałam problem ze słodyczami, zwlaszcza gdy za oknem bylo szaro i ponuro, a teraz ? Nie jem normalnych slodyczy prawie od rooku, w ogóle mnie doo nich nie ciągnie, zdarzyło sie, że zjadlam kawałek czekolady alle była na prawde za słodka, czasami jem ciastka sante owsiane jeśli mam smaki, a nie mam w domu nic zrobionego. Osoboscie jestem uzalezniona od kawy i czegos slodkiego, dlatego staram sie cos pichcic albo czeko z oleju koko, taki mam nawyk, ze po południu kawa i ciacho =D ale od prawie roku na zdrowo =D masz rację, że cukier uzależnia, prawdopodobnie gdybym teraz na sile rzuciła sie na słodycze to znowu by mnie pokonał ! Przyznam szczerze, że mi ciężej walczyc ze słonymi przekąskami niz słodkimi =D ale staram się nie ulegac pokusie =D pozdrawiam i dziękuję za masę przepisów i dobrych rad na stronie, na pewno będę korzystała 🙂

Reply
justdeliciousx 24 października, 2016 - 3:44 pm

Super 🙂 dzięki i również pozdrawiam! 🙂

Reply

Leave a Comment

Przebywając na tej witrynie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Lubię Ciasteczka! Czytaj Więcej